Jak správně uskladnit konopí

Každý pěstitel marihuany si dříve či později položí otázku: „Jak dlouho bude mé konopí dobré?“ Možná jste našli několik zapomenutých vzorků zastrčené v zimní bundě z loňského lyžařského výletu nebo po sklizni vašich plodin budete potřebovat způsob, jak bezpečně uložit přebytek palic.

Jak kvalitnímu vínu nebo whisky, tak i marihuaně nejvíce vyhovuje, když zraje na chladném a temném místě, a i když pro ni neexistuje žádné datum vypršení trvanlivosti, je několik klíčových postupů, které je třeba dodržet, pokud chcete skladovat konopí po delší dobu.

sušení konopíIdeální teploty pro skladování konopí

Plísním se na konopí i jiných rostlinách nejvíce daří při teplotách mezi 25 – 30°C, takže pro dlouhodobé uskladnění vašeho konopí se poohlédněte po chladném a tmavém místě, na kterém vám vydrží opravdu dlouho. Nadměrné teplo také způsobuje vysychání kanabinoidů a terpenů. Když tyto éterické oleje příliš vyschnou společně s ostatním rostlinným materiálem, může to vést k nedobrému a drsnému kouři.

Nižší teploty také zpomalují proces dekarboxylace kanabinoidů, což je proces, při kterém se rostlinné THC-A mění na psychoaktivního THC, které se nakonec rozkládá do méně požadovaného CBN.

Vlhkost

Regulace vlhkosti je rozhodující pro udržení plísní a jiných nečistot od vašeho konopí. Udržujte konopí uložené v kontrolovaném prostředí se správnou relativní vlhkostí (RH), která by se měla pohybovat někde mezi 59% a 63%. Pokud udržíte správnou vlhkost, konopí si dlouhodobě zachová svou barvu, konzistenci, vůni i chuť.

Udržením relativní vlhkosti pod 65% snižujete šance na výskyt plísní. Nicméně, pokud vaše RH klesne příliš nízko, riskujete, že se konopné chloupky stanou křehkými a začnou vysychat esenciální oleje.

Pozor na sluneční světlo

jak sušit marihuanuŠkodlivé UV záření postupně rozkládá mnoho organických i syntetických materiálů. Podobně jako vaše tráva hnědne na konci dlouhé slunečného léta nebo jak barva vašeho auta začíná postupně slábnout, pokud není v garáži, UV záření bude postupně rozkládat i vaše konopí.

Studie provedená na univerzitě v Londýně v roce 1970 dospěla k závěru, že světlo má nejvyšší podíl na degradaci kanabinoidů. Stejná studie dospěla k závěru, že si kanabinoidy dokáží udržet stabilitu po dobu až dvou let, pokud jsou skladovány ve vhodných podmínkách a mohou zůstat efektivní a bezpečné ke konzumaci ještě mnohem déle, protože esenciální oleje se na chladném a temném místě rozkládají jen pozvolna. Ukládání konopí mimo dosah přímého světla vám také pomůže regulovat jeho teplotu.

Pořiďte si vakuovou nádobu

Zatímco konopí potřebuje kyslík při pěstování, ukládání konopí v kontejneru s malým množstvím vzduchu vám pomůže udržet jeho svěží vzhled po dlouhou dobu. Malý obsah vzduchu příznivě ovlivní relativní vlhkosti zejména v případě, že konopí nebylo zcela vysušené před uskladněním.

Na druhou stranu příliš mnoho vzduchu urychlí proces degradace jak kanabinoidů, tak i dalších organických látek, pokud jsou dlouhodobě vystaveny působení kyslíku. Existuje celá řada ručních i elektrických vakuových nádob, které vám pomohou minimalizovat ztráty na kvalitě vašeho konopí .

Zásady správného skladování konopí

  • Konopí vždy skladujte mimo dosah přímého slunečního světla na chladném a suchém místě.
  • Skladujte ho nejlépe v kontejnerech s neutrální nábojem, jako je například sklo.
  • Používejte vlhkoměry k monitorování úrovně relativní vlhkosti.
  • Používejte vakuové nádoby a kontejnery pro minimalizování expozice kyslíkem a udržení ideální vlhkosti.
  • Oddělujte od sebe různé konopné odrůdy, aby si udržely svou individuální chuť.

Nejčastější chyby při skladování konopí

  • Neukládejte konopí v chladničce. Kolísání teploty a vlhkosti zvýší šanci na napadení plísní.
  • Neukládejte konopí v mrazáku. Mráz způsobí zkřehnutí chlupů, které se pak lámou jako malé rampouchy i při té nejjemnější manipulaci.
  • Neskladujte vaše konopí kolem elektroniky nebo přístrojů, které vydávají teplo. Místo toho ho uložte do skříně, police nebo ve sklepě svého domu.
  • Nepoužívejte humidor na tabák. Většina z nich je z cedrového dřeva a obsahuje různé oleje, které mohou ovlivnit chuť vašeho konopí. Také mají tendenci využívat houby, které používají propylenglykol k regulaci vlhkosti a můžou znehodnotit vaše konopí.