Přinášíme pár rad pro pěstování konopí od zkušeného pěstitele marihuany, který už má za sebou mnoho zkušeností.

Ostřihej ke konci listy a budeš mít vetší palice

jak sušit marihuanuČlověk by si řekl že je to logické otrhat velké listy když přes ně nesvítí na palice ale, je to veliká chyba. Velké listy u rostliny fungují jako solární panely, díky kterým kytka získává energie pro růst a tvorbu palic. Pokud bys otrhal listy v růstu, kytka by nerostla byla by zabržděná než by vytvořila nove listy. Neplátí že by každé poškození bylo špatné doporučuje se zastřihnout(zaštípnout) ve fázi růstu nejvrcholnější výrůstek, většinou se to děla aby se rozvinuly spodní větve a kytka se netáhla do výšky.

Indoor vs Outdoor

Zajímavé tvrzení které muže být opačně, člověk pěstující venku 5-10let nenaděla tolik chyb jako začátečník který si koupí hydro systém sadu 3 složkových hnojiv a mega lampu a myslí si že je vše ok. Muže udělat spousty chyb a nebo mít prostě smůlu třeba na plísně a nemoci nebo na různé havěti (svilušky, mšice,…)!Aby to nevypadalo že indooru nefandím tak bych řekl že dobrý pěstitel je schopný vypěstovat kvalitní materiál jak venku tak vevnitř.

Více hnojiv = vetší výsledky?

Klasika rozšířená mezi pěstiteli, v prvních dnech je tomu spíš naopak sazeničky nepotřebují tolik živin, pokud pěstuješ na zemině která je přehnojená tak první týdny zalévej jen vodou. Přebytek živin by mohl kytce ublížit, přehnojení je dost podobné deficitům, listy začnou žloutnout, hnědnout a černat: uvidíš ze listy jsou jakoby spálené. Může pomoct proplach vodou nebo enzymy ale u zeminy je to skoro nemožné na rozdíl od hydro medií(kokos,rockwoool,perlit,keramzit,…) záchranou může být přesazeni do nehnojené zeminy. Nejlepší je se držet doporučením výrobců hnojiv, skoro ke každému hnojivu existují tabulky na celou dobu života kytky a nebo minimálně na obalu je doporučená dávka. Velice důležité je přestat zhruba 2 týdny před sklizní s hnojením, ale moc komerčních i domácích hobby pěstitelů to moc neřeší. Nejvíc mě dokáže pobavit když takový hobbik vám řekne že to nemá efekt bez těch hnojiv 😀

Druh trávy není důležitý?

Kec za všechny prachy, tráva jako tráva .Ne není tomu na štěstí tak, díky stovkám šlechtitelů a spoustě semenných bank a jejich prací mají pěstitelé na výběr závratné množství odrůd a variant na ně. Všechny druhy se liší jak v chuti, vůni účincích a nárocích na pěstování, nejznámější asi je skunk patří mezi oblíbené jak pro začátečníky tak pro profíky. Další co bych vyzvedl je haze, je to převážně sativa která když to přestřelím potřebuje 3 měsíce květu a to už si každý rozmyslí pěstovat, samozřejmě jsou kříženci haze kteří kvetou o něco kratší dobu. Hlavní při výběru semen by měli být tyto vlastnosti: dá se pěstovat indoor, outdoor hodí se spíš do skleníku, doba fáze květu, rychlost nakvétání náchylnost na plísně ,výška rostlin a samo sebou účinnost a chuťˇ.

Hlína odpouští chyby?

Další mýtus co se předává dál a dál. Všude čtu jak na forech v časopisech doporučují začátečníkům zeminu a zemité směsi jak sem psal na vrchu zemina se špatně léčí z přehnojení, začátečník si může rozhodit ph a je všechno špatně, další věc přelívaní kytek nedostatečné zalévaní, půdní nemoci.Osobně bych doporučoval kokos je to dost jednoduché. Jednodušší než hlína, kokos nejde přelít. hnojit ho můžete každý den jen si člověk musí dát bacha aby úplně nevyschnul, v jednom nejmenovaném časopise nějaký odborník radil ze by se měl nechat mezi zálivkami nechat proschnout no nevím nedoporučoval bych to, kokos se smrskne a už nenatáhne tolik vody a nebo žádnou. Doporučuji si dat jedno kolo na hlíně a další na kokosu a uvidíte ten rozdíl.

Sušení

sušení konopíSušení je jedna z nejdůležitějších věcí, neděláte žádné chyby všechno „vytechované“ a potom všechno přijde vniveč sušením úrody. Doba a podmínky sušení mají velký vliv na chuťˇ a hulitelnost úrody. Základ je tma ,vzduch nejlépe čerství, a nesušit NARYCHLO! Sušení může trvat týden i déle zaleží na podmínkách. Suché konopí poznáte tak že vemete palici a větev zkusíte zlomit pokud stonek pruží tráva je vevnitř ještě vlhká, pokud se zlomí je sucha a připravená. Potom může následovat „curing“ trávu dáme do sáčku a necháme ho pootevřený občas zavřeme otevřeme. Nejlepší je tráva tak tři měsíce odleželá. Skladuj zabalenou trávu vždy ve tmě.