Pěstování konopí outdoor

/Pěstování konopí outdoor
Pěstování konopí outdoor2017-10-30T18:40:48+00:00

Venkovní pěstování konopí (outdoor)

Musím doma předpěstovávat?

Rozhodně je lepší si doma rostlinku/-ky předpěstovat. Doma při pokojové teplotě začne klíčit mnohem dříve a máme ji pořád pod kontrolou. Rostlina je závislá na fotoperiodě (době světla a tmy). Ve vegetační fázi (kdy roste) potřebuje 18 hodin světla a 6 hodin tmy. Pro květ to je 12 hodin světla a 12 hodin tmy.

Kdy mám zasadit?

Předpěstováváme doma za oknem na přelomu března a dubna. Ven vyséváme nebo přesazujeme až po Zmrzlících (12.-14.5.).

Kde mohu sehnat semínka/rostlinné řízky léčivého konopí?

Semínka léčivého konopí můžete zakoupit v první české internetové prodejně: growseeds. Rostlinné řízky seženete od svého známého nebo pátrat po člověku, který je dělá. Pokud si seženete rostlinné řízky, máte zaručeno, že rostliny budou samičího pohlaví – „palice“ – ty části, kvůli kterým rostlinu pěstujete.


Jaká semínka mám pořídit?

Pokud nevíte, poraďte se buď s někým, kdo tomu trošičku rozumí, nebo se samotným prodejcem semen/řízků. Důležité je dopředu vědět, zda v našich podmínkách stihne ta daná odrůda dokvést.

Do čeho můžu zasadit/přesadit?

Sázíme do substrátu po jednom semínku, a to asi 1 cm hluboko. Zalijeme a umístíme na teplém místě. Během 5 – 14 dnů se objeví rostlinka (nezapomeneme v průběhu zalévat). Sazeničku umístíme na okno, aby měla dostatek světla / nejideálnější je rostlinky přisvětlovat např. zářivkou. Pokud má nedostatek světla, může začít kvést.

Proč je rostlinka za oknem tak strašně vytáhlá?

Jelikož má nedostatek světla a táhne se za ním. V tomto případě rostlinu přesadíme do většího květináče až po první děložní listy.

Kdy mohu přesadit ven?

Ven přesazujeme, když je venku teplota kolem 10°C. Nižší teploty a mráz rostliny spálí.

Kam je venku nejoptimálnější rostlinu dát?

Konopí má rádo teplé, suché stanoviště. Nejlépe kout baráku k jižní straně. Čím více slunce rostlinám dopřejeme, tím „větší“ sklizeň budeme mít.

Mám kytky zalévat a hnojit?

Jako každá jiná rostlina potřebuje vodu – ale nesmíme nic přehánět. Stejně tak to platí u hnojiv. V době růstu dopřejeme hnojivo na růst se základními prvky NPK. Na květ s větším poměrem P (fosforu). Nejlepší je však pěstování biologické. Dopřejeme tedy už při přesazovaní rostlinám kvalitní půdu (kompost). Mějme na paměti, že základem je dobře připravená půda, v drnech a pýřavce nám konopí moc neporoste :).

Musí se rostliny nějak zaštipovat a proč?

Nemusí, záleží pouze na Vás. Indica – je menšího vzrůstu, Sativa – většiho. Pokud chcete vypěstovat rostlinu vysokou až 5 metrů, můžete ji nechat růst. Pokud chcete její výšku zredukovat, zaštipujte ji -a to vždy nad vrchními hlavními listy.

Sklízíme, až když rostlina dokvete. Poznáme to tak, že stigmata (pestíky) jsou 80% tmavé/hnědé. Zejména spodní listy začínají žloutnout a opadávat. V našich klimatických podmínkách především na horách, kdy zima přijde o něco dříve než na jihu, si musíme dávat pozor na plíseň. Každý den před koncem sklizně bychom měli palice (shluky květů) kontrolovat, zda se neobjevují chomáče „pavučin“ – plíseň. Pokud se již objevila, je zapotřebí rostliny co nejdříve sklidit a přejít na fázi zpracování. Více informací se dozvíte zde: Kdy mohu rostlinu sklidit?

Jakým způsobem rostlinu po sklizení zpracováváme?

Buď ji vytrhneme i s kořeny a zavěsíme na větrané sušší místo, nebo ji rozdělíme na menší části, stvoly. Poté oddělíme větší listy a nakonec menší. Sušíme zavešené pokud možno v průvanu nebo větrané místnosti při nízké teplotě, čím nižší, tím lepší. Delší doba zrání/sušení má za následek lepší chuť a jakost.

  • pěstování konopí ve skleníku

Pěstování konopí ve skleníku nebo fóliovníku

Pěstování konopí venku nebo ve skleníku? Pro pěstitele bývá někdy obtížné se rozhodnout, jestli dát přednost pěstování konopí na záhonku nebo ve skleníku. To platí zejména pro lidi, kteří přistupují při pěstování svých rostlin [...]

  • konopná mastička z konopí

Konopná mast z čerstvého konopí recept

Účinky konopných mastiček protizánětlivé a hojivé – THC (aktivní složka konopí) má výrazné antivirální účinky a jeho psychicky neaktivní prekursor kanabidiol (CBD) je nositelem antibiotických účinků. K léčivému působení je zapotřebí obou látek, které [...]

Jalapeno