Klasické sušení konopí na půdě v suchu

Klasický způsob, který se osvědčil je pověsit celou rostlinu bez kořenů a listů, palicemi směrem dolů na tmavé místo kde je teplota okolo 16-20 stupňů. Takto jí nechat tak 7-10 dnů vyschnout a pak jí dát do sklenic. Je důležité aby palice byly suché 100% jinak může materiál začít plesnivět – je dobré občas sklenici otevřít a nechat chvíli materiál dýchat – toto platí u nově daného do sklenic – ne u materiálu který je už starší a dokonale suchý.

Rostliny, které chceme sušit, je nejlepší sbírat za teplého, suchého dne, nejlépe ráno, když jsou aktivní látky v rostlinách nejvíce koncentrované. Pro sušení vybíráme pouze čisté a zdravé části rostlin. Květinu je dobré vytrhnout i s kořeny a pověsit kořeny vzhůru. Abychom uchovali barvu i aroma, měli bychom květiny sušit vždy na větraném, stinném místě při teplotě cca 18-21°C.
Sušené květiny uchováváme ve vzduchotěsných nádobách, pečlivě roztříděné podle očekavane potence.. Zajímavým tipem je také květiny zmrazit. Takto konzervované bylinky neztrácejí téměř nic na chuti a vůni a jsou připraveny kdykoliv k okamžitému použití.