Pěstování konopí venku nebo ve skleníku?

Pro pěstitele bývá někdy obtížné se rozhodnout, jestli dát přednost pěstování konopí na záhonku nebo ve skleníku. To platí zejména pro lidi, kteří přistupují při pěstování svých rostlin poměrně „ležérně“ – těm se může zdát pěstování ve skleníku jako velká starost. Proč to dělat, když prostě můžete rostliny nechat růst samy o sobě?

Až budete uvažovat o odpovědi na tuto otázku, zkuste se zamyslet nad negativy, která pěstování venku přináší. Nečekané změny počasí, škůdci, nemoci a zloději (kteří patří k těm nejhorším pohromám – vedle policie), mohou zkazit vaši úrodu v podstatě kdykoli v průběhu pěstebního cyklu.

Při pěstování konopí ve skleníku se pravděpodobněji setkáte spíše s drobným hmyzem než s takovými škůdci, jako jsou vysoká zvěř, králíci, domácí zvířata a ptáci. Přesto je potřeba dbát na prevenci a ochranu, ideálně pomocí bio prostředků. Také je důležité zejména před sklizní zajistit dostatečně nízkou vlhkost a proudění vzduchu, aby se neobjevila plíseň.

Celkově je neoddiskutovatelné, že skleník zajistí ochranu vašich rostlin daleko lépe, než kdyby byly vystaveny venkovním vlivům, a ve srovnání s pěstováním pod umělým osvětlením s ním nejsou spojeny téměř žádné náklady.

Proč uvažovat o pěstování konopí ve skleníku?

Krása použití skleníku k pěstování konopí spočívá v tom, že se můžete zbavit záludných a složitých zařízení, které jsou pro provoz indoorové pěstírny potřebné. Ve srovnání s pěstováním pod přímým sluncem zase groweři ocení větší bezpečí (není tolik na očích) a obvykle i rychlejší růst a vyšší výnos. Skleník zkrátka využívá ty nejlepší z přírodních živlů a kombinuje je s ochranou před těmi nejhoršími. Je proto nejvýhodnější zejména pro pěstitele v našich klimatických podmínkách (ovšem ne v příliš vlhkých a chladných).