Co je růstová fáze?

Růstová fáze rostliny nastává hned jak ukončí klíčení. Začne fungovat fotosyntéza, rostlina vyrábí energii a snaží se vyrůst co nejvíce, aby byla připravena na svou sexuální zralost (kvetení). Cannabis může růst prakticky neomezeně dlouho. Např. matky jsou schopny růst až 15 let. Je na nás pěstitelích, kdy necháme květinu vykvést a tím ukončíme vegetační fázi.

Kolik svítit v období růstu?

Vegetativní cyklus – tedy růst listů nikoliv květů – může od naklíčení trvat prakticky neomezeně dlouho. Podmínkou je, že rostliny dostávají alespoň 16-18 hodin světla denně. Toho lze využít při kultivaci matek, které (samy pouze ve vegetační fázi) mohou pěstírnu několik let zásobovat čerstvými řízky.

Jako nejvhodnější cyklus pro vegetační fázi se jeví 18/6 (tj. 18 hodin světla následovaných 6-ti hodinami tmy) . Pak je ješte cyklus 24/0 kdy se svítí nepřetržitě , podle posledních testů se zjistilo že 24/0 je jen plýtvání energii , stačí jen 18/6 na růst , na matky také 18/6 , připadně na matky kmenů které samy nakvétaj se svítí i 20/4.

Cyklus 18/6:

  • je přirozený – nejlépe simuluje volnou přírodu
  • šetří elektřinu
  • cyklus tmy pomáhá k ochlazení pěstírny při problémech s větráním

Cyklus 24/0:

  • může vést ke stresu, není vhodný pro mateční rostliny
  • je ideální pro reveging. Ale stačí použít jen 5-7dní

Jakmile chcete rostlinu přivést ke květu, zkrátíte světelnou periodu na 12/12 (12 hodin světla a 12 hodin tmy).