Pro přípravu konopné masti požijeme v tomto případě lékařskou vazelínu, je pro tyto účely velice dobrá. Je výhodná kvůli své dobré dostupnosti (ve volném prodeji v lékárnách) a dlouhé trvanlivosti. Je také nenáročná na skladování (bez potřeby chladu) a dobře promašťuje suchou pokožku. Má ale i několik záporů: nehydratuje a může vyvolávat alergii na ropné produkty.

Návod na výrobu konopné masti

Vazelínu rozpustíme (lepší je, když teplota nepřesáhne 80°C) a přidáme rozemnuté části rostliny. Pro výrobu konopné masti se výborně hodí hrnec na mléko s dvojitým dnem, kde se nebude nic připalovat.konopná mast Pro jednoduché louhování a cezení můžeme sušenou nenapěchovanou léčivou bylinu zašít do gázového či bavlněného sáčku. Dvě hodiny směs v rozpuštěné vazelíně louhujeme a pak dáme vychladnout. Základ masti pak spolu s bylinou necháme ještě týden odležet na chladném a temném místě. Poté mast znovu zahřejeme na dvě hodiny na cca 80°C a opakujeme louhování. Následně necháme mast odležet na cca čtyři týdny. Pak mast naposledy zahřejeme tak, abychom ji přivedli do tekutého stavu a pevný materiál scedíme přes jemné plátno, které můžeme použít například jako obklad na postižené části těla nebo zábaly kloubů. Ještě teplou mast plníme do čistých sklenic či kelímků s víčkem. Uskladňujeme nejlépe v chladu a temnu.

Co budeme potřebovat na výrobu masti z konopí?

  • Lékařská vazelína 1kg (můžete použít i jiné tuky jako olej, sádlo, máslo, jiné ztužené tuky)
  • mast z konopí

    Usušené konopné listy a květenství 0,75l (nedrcený sypaný materiál, více květů znamená vyšší podíl aktivní látky, semena nevadí, ale občas pukají)

  • Hrnec (ideální je hrnec na mléko)
  • Jemné plátno
  • Sklenice či kelímky s víčkem